خانه / اطلاعات گردشگری / آداب و رسوم مردم کیش

آداب و رسوم مردم کیش

برای گردشگران تور کیش آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم کیش و جنوب کشور بسیار جذاب است . در این جزیره که فرهنگ و آداب رسوم خودش را دارد مردم با نژاد های مختلف و آداب و رسوم مختلف و مذاهب مختلف در کنار هم زندگی می کنند و هر کدام آداب و رسوم مشترک و یا آداب و رسوم مخصوص خودشان را دارند. که اکثر آنها به دلیل نزدیکی با دریا ماهی گیر، بازرگان و یا دریانورد هستند .

آداب و رسوم مردم جزیره کیش
آداب و رسوم مردم جزیره کیش

غذاهای سنتی این منطقه نیز با ماهی درست می شود مانند قلیه، هریسه و ….. و همچنین زنان و مردان دارای پوشش سنتی زیبایی هستند که اگر به کیش سفر کرده باشید حتما لباس خاص آنها را دیده اید مردان دشدشه و عرقچین می پوشند. و مراسم های سنتی مهم آنها مراسم زار ، مراسم عروسی ، مراسم بومی ، اعیاد مذهبی ، عید نوروز ، مراسم نیمه شعبان ، نیمه رمضان ، پایان صفر می باشد.

آداب و رسوم شهر کیش
آداب و رسوم شهر کیش

همچنین اعیاد مذهبی مهمی که مردم در این روزها جشن می گیرند عید قربان و عید غدیر می باشد . در عید غدیر مردم مسجد ها و حسینیه ها را با پارچه های سیاه و سبز تزیین می کنند و مولودی می خوانند . و در عید قربان گئسفند قربانی می کنند و بین نیازمندان پخش می کنند و گندم سبز می کنند و به آب می اندازند.

آداب و رسوم مردم کیش
آداب و رسوم مردم کیش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =